Kapıda Ödeme Kargo

KargoTurk olarak yurtiçinde sağladığımız hizmetlerden bir tanesi de kapıda ödeme olarak da isimlendirilen tahsilâtlı kargo hizmetimizdir. Bu hizmetimizin temel mantığı, uzaktan alış veriş sisteminde yer alan satıcıların ve alıcıların işlerini kolaylaştırmaktır. Çünkü satışı yapan kişi ürün bedelini teslim almadan ürünü teslim etmek istemez. Alıcı ise ürünü görmeden, kontrol etmeden, fiziksel olarak eline ulaşmadan bedelini ödemek istemeyebilir. Üstelik diğer ödeme yöntemlerini kullanması da mümkün olmayabilir. On-line alış veriş için kullanabileceği bir banka kartı ya da kredi kartı olmayabilir. Banka havalesi ile ödeme yapması mümkün olsa bile, havaleyi geçtikten sonra ürünü teslim alma konusunda endişeleniyor olabilir, endişesi olmadığında da havaleden sonra ürünü teslim alması birkaç gün sürebilir. Tahsilâtlı kargo ya da kapıda ödeme sistemimiz, uzaktan alışveriş yöntemiyle çalışmayı tercih eden satıcıların ve müşterilerinin önemli zorlukları aşmasını, alışverişin güven içinde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Tahsilatlı kargo seçeneğinde gönderilerin teslimatı diğer gönderilerle aynı şekilde kimlik tespiti yapılarak ve imza alınarak yapılır. Diğer teslimatlardan tek farkı, ürün bedelinin nakit olarak ya da banka kartları/kredi kartları kullanılarak kapıda tahsil edilmesidir.

Tahsilatlı kargo seçeneğinde gönderilerin teslimatı diğer gönderilerle aynı şekilde kimlik tespiti yapılarak ve imza alınarak yapılır. Diğer teslimatlardan tek farkı, ürün bedelinin nakit olarak ya da banka kartları/kredi kartları kullanılarak kapıda tahsil edilmesidir.

Kapıda ödeme yöntemimizde, müşteri ürünü sipariş ettikten sonra ödeme yöntemi olarak tahsilâtlı kargo seçeneğini, kapıda ödeme seçeneğini işaretler. Satıcı ürünü hazırlar ve firmamıza teslim eder. Alıcıya iletilen kargo takip numarası da gelen gönderinin durumunu takip etmesini ve teslimatın ne zaman yapılacağını öğrenmesini sağlar. Gönderinin teslim edilmesi aşamasında ise alıcının kimlik bilgileri doğrulanır, ödemeyi yapmak istediği yönteme göre (nakit, banka-kredi kartıyla tek çekim ya da banka-kredi kartıyla taksitlendirme gibi yöntemler) ürünün tahsilâtı yapılır. Ürün teslimatı sırasında alıcı gönderiyi açarak ürünün doğru gönderilip gönderilmediğini, eksik ya da hasarlı olup olmadığını, faturasının doğru olup olmadığını kontrol edebilir. Üründe bir eksik ya da hasar olması durumunda ise, ürünü teslim eden personelimizden ‘hasar tespit tutanağı’ talep etmeleri mümkün olacaktır. Yani alıcılar herhangi bir sorun olmadan ya da sorun olduğunda çözümleyebileceklerini garanti etmiş olarak siparişlerini teslim alırlar. Satıcıların talep ettiği ürün ücreti ise gönderiyi teslim eden personelimiz tarafından tahsil edilmiş olur. Sonrasında da satıcının hesabına aktarılır. Böylece alışverişin her iki tarafında yer alan kişiler de endişe duymalarına gerek kalmadan alışverişlerini tamamlamış olurlar.

Kargoyu teslim eden görevli, ürün bedeli olan miktarı alıcıdan (farklı ödeme yöntemlerinden faydalanarak) tahsil edecektir.

Kargoyu teslim eden görevli, ürün bedeli olan miktarı alıcıdan (farklı ödeme yöntemlerinden faydalanarak) tahsil edecektir.

Kapıda ödeme ya da tahsilâtlı kargo seçeneği, ödeme konusunda problem yaşayan, kartı olmayan ya da internette-telefonda kullanmak istemeyen veya endişe yaşayan alıcıların internet üzerinden ya da diğer uzaktan alışveriş yöntemleriyle ürün satın almasını sağlamaktadır. Alıcılara sağlanan bu teşvik, tahsilâtlı kargo seçeneği ile çalışmayı tercih eden satıcıların iş hacimlerini büyük oranda, bazı durumlarda kat kat artırmaktadır. Dolayısıyla Ticari unvana sahip olan, hedef müşteri kitlesinin tamamına ulaşmak isteyen, satışlarını katlayarak artırmak isteyen firmaların ‘tahsilâtlı kargo’ seçeneğini müşterilerine sunmaları doğru bir strateji olacaktır. Siz de firmanızın geleceğini daha da sağlamlaştırmak, müşterilerinizle daha iyi ilişkiler kurmak ve onların işlerini kolaylaştırmak istiyorsanız, tahsilâtlı kargo sistemimizden faydalanmak için bizimle yani KargoTurk ile temasa geçmelisiniz

Fiyat Alın!